Poznej mě

Ray-kun

11. února 2010 v 0:01 | Nika
Tenhle článek se, i přesto v jaké je rubrice, netýká tak úplně mě jako osoby ani duše, ale přesto
je mojí součástí.


Rayíšek je moje málá-velká bílá hlídací perverzní myšička. Vše hned vysvětlím:
malá- malá rasa
velká- trošičku přerostl :/
bílá- barva srsti
hlídací- cizí lidi kouše, mě ne
perverzní- vždycky když se převlíkám tak vyleze ze svýho domečku a čučí na mě O.o
myšička- křeček :3


Ray (čte se "Rej") je džungarský křečík-můj malej pokládek. Přestože jsem původně měla mít pískomila, a přestože se mi víc líbí ti tmaví džungaráci, mám ho strašně strašně ráda. Přivezla mi ho kamarádka až z Domažlic.
Ten malý tulák bude asi po mě-zkoumat, zkoumat, zkoumat! Pokud zrovna nespí, pořád něco čmuchá, hrabe anebo se snaží dostat ven. Párkrát se mu už povedlo zdrhnout... Ne že by teda překousal mříže, ale občas, když mi vadí že hryže mříže (jakože ten je hryže denně), dávám ho do takovýho akvárka, a dřív z něj dokázal utýct. Jednou mě takhle strašně vylekal, když jsem ho tam ráno nenašla... Po chvíli hledání vylezl zpoza skříně a pak jsem si pořídila vyšší akvárko. :D
Jak už jsem psala- je trochu větší, než by normálně měl být. Od čumáku po ocásek měří asitak 11 cm. Má bílou strst a jako všem džungarákům se mu po páteři táhne tmavší (v jeho případě světle šedý) proužek. Taky na obličeji a uších má našedlou strst. Růžovoučký ouška a tlapky, sytě černý, lesklý oči a rotomiloučkej čumák.
Ví, co si ke mě může dovolit a rozezná mě od cizích (to možná proto, že jsem ho dostala už jako malé mláďátko... Šel do prodeje dřív než by správně měl, umřela mu máma). Já jsem se taky naučila mu rozumět.

Tenhle článek jsem nenapsala jsenom proto, abych se "pochlupila", ale taky přímo pro Rayíška-dneska mu jsou dva roky :3


Doněžel momentálně nemám přístup k lepšim fotkám, musim říct tátovi, potom je doplnim :)

Shimei

13. října 2009 v 7:00 | Nika
Dovolte, abych vás přivítala u historicky první kapitoly z cyklu Poznej mě. Jak název napovídá, v této rubrice mě budete pznávat. Názvy článků budou vždy japonsky (protože Japonštinu miluju), ale nemusíte se bát, vždy vysvětlím, o co se jedná. ;)


Dnes si povíme něco o mém jméně. Nezajímavé? Možná, ale řekněte mi, kdo z vás si v životě nekladl otázku "Co to je za (blbý) jméno?"
 
 

Reklama