Organizačně

Zmrtvýchvstání

7. prosince 2013 v 21:33 | Nika
Těžko se navazuje po takové pauze.

Nemám nic konkrétního, o čem bych psala. Že jsem se dlouho neozvala, to jste si asi všimli, a pokud ne, tak vás pouze odkážu na data zveřejnění tohoto a předchozího článku, ono vám to dojde.

Chcete vědět, proč tomu tak bylo? Asi jsem se změnila. Nějak na mě přestala tlačit ta záhadná síla, co dřív říkávala: "Běž se kouknout na blog, podívej se na ty pěkné nové fotky Sinai a Alfa vlčice, zjisti, co je nového u Shizue, dej vědět, co se ti honí hlavou."

Samozřejmě jsem sem za ten necelý rok párkrát koukla, ale nic mě netáhlo. Nevím přesně proč, asi mám teď jiné zájmy, možná jiné starosti... Rozhodně je něco jinak. Ale musím se přiznat, že mě to vůbec nemrzí. Jistě na svůj blog nezanevřu, internetový deníček - celosvětově přístupná stránka obsahující osobní informace - je vylívárna srdce k nezaplacení. :) Ale vážně - je to fajn, mít si kam postěžovat, a záleží jenom na samotném autorovi, jestli to bude v rámci možností anonymní, nebo jestli na sebe prozradí i to, co neví.

Když nad tím tak přemýšlím, asi se opravdu změnily mé zájmy. Sledování anime už tak neprožívám, spíš od toho už docela opouštím. Pěknou fotku sice stále ocením, ale už neběhám celé dopoledne s naším "Kanónem" v ruce po venku a už vůbec mě nebaví rolovat nekonečnými digi-alby. Zvířata pořád vidím jako Ťuťánky a Ňuňánky, ale jakmile si je nemůžu pohladit, jsou nehybní, placatí a v HD rozlišení, už mi žíly netrhají. Dokonce i ztrácím touhu si postěžovat s kdejakým problémem, o kterém sama vím, že je malicherný, ale prostě mě trápí. Nemám nutkání někomu vykládat, co neuvěřitelného se mi zdáo a co vtipného se přihodilo při dnešní hodině matematiky.

Jak na to tak koukám - ha, no snad jsem nedospěla? *výraz naprostého zděšení* Ne, to snad ještě nehrozí :) Ikdyž, asi by se mi ulevilo. Puberta je pro život důležitá, ale zatraceně otravná. A zastydlá puberta, která se vás nechce pustit, ikdyž by věkově vzato už mohla, je o to horší. Jistě znáte sami, no ne? :)


Mám-li ještě rychle a krátce shrnout, co z toho vyplývá:
- necítím pocit viny z toho, že jsem se neozvala
- nemůžu slíbit, že na vašich stránkách budu komentovat a diskutovat
- nebojte se, bobánci, i přes to vás mám pořád ráda :) (to, že já ztrácím akademický zájem o danou věc, neznamená, že vy jste najednou horší lidi)
- nemůžu, nechci, a tedy ani nebudu sobě ani vám nalhávat, jak se polepším a jak sem budu psát častěji. Když se najde téma, čas a hlavně to nejdůležitější - nálada a touha něco napsat, pak napíšu. Ale do ničeho se nutit nebudu, klidně i za cenu toho, že bych už třeba nezveřejnila nikdy nic.

To je pro dnešek (a možná i na dýl) vše, mějte se Famfárově :)

Poznámka pod čarou: vymýšlení nadpisů je noční můra xD

13. září 2011 v 22:18 | Nika
Prázdninová zaneprázdněnost postupně přešla ve školní, nebo lépe řečeno všední vytížení, které je k zneklidňujícímu zjištění milosrdnější. Jak tuto větu chápat? Že jsem o prázdninách měla méně volného času, než teď, a to že mám týden nabytý i mimoškolními aktivitami. Nojo, když máte spoustu různorodých zájmů...
Nuže, abych zmínila něco k blogu samotnému - nemám sebemenší ponětí, jak často budu psát, jelikož poslední dobou nejsou žádná témeta na zajímavý a zároveň krátký článek a dlouhý se mi psát nechce... Ale jak se znám, stejně to nakonec skončí tak, že ze spousty a spousty krátkých témat udělám jeden dlouhatánský článek :D
Prozatím si nechám v záloze témata tipu "co se dělo o prázdninách" a móžná dokonce i něco jako "co mám tento školní rok v plánu". Pak se také nabízí lákavá prostřední možnost, tedy nějaké to zhodnocení začátku školy, kde by samozřejmě nesmělo chybět zdrbnutí učitelů. A jestli to budu stíhat, možná někdy zneužiju i téma týdne, pokud bude dobré. Uvidíme.
A musím se přiznat, že se nemůžu dočkat, až si udělám čas a přečtu si všechny zameškané články mých oblíbených blogerů. :)

Mám-li ještě dodat pár slov k designu, poskládám je do věty, která ho dle mého názoru vystihuje nejkrásněji:
Zelená, modrá - pro blázna dobrá. ;)
Je jako vždy jednoduchoučký, ale mě se vážně líbí. Přijde mi, že přestože je pohled zevnitř ven snad pro všechny z nás denním chlebem, takhle na designu vypadá originálně.
Použity byly záběry z oken hladomorny Českého Šternberka, které jsem osobně fotila letos někdy koncem jara. Ó, jak já miluju hrady a zříceniny :)

Zase to trapné třídění...

23. března 2011 v 22:19 | Nika
Nebaví mě psát tyhle články, ale nebaví mě ani nečinně nadávat na to, co se mi nelíbí. A že toho přibývá.
Většinou se snažím být milá, hledat vhodná slova a kompromisy. Počítejte s tím, že v tomhle článku se to pokusím omezit.

Informace, oznámení, novinky, zprávy aneb Zase melu kraviny...

8. února 2011 v 21:55 | Nika
Kdo má furt vymýšlet titulek? xD Prostě další vykecávárna (začínám Kelllynovatět :X ).


#1 - Škola: Laborky jsem chvalitebně splnila 3. února, když byl zbytek školy (=kromě mě, jedné spolužačky, našeho laborkáře, uklízeček a kuchařek úplně všichni) v kině. Končili jsme sice ve 4 odpoledne, ale zato už budu mít klid. V pátek pak byly pololetní a tenhle týden máme jarní prázdniny, takže si doma válím šunky a nadávám na nudu (ostatně jako vždy T-T ). Ten nový výpis dostanu už příští týden, na což se, bez ironie, velmi těším, jelikož mám vyznamenání a doslachla jsem se, že za něj žáci obdržili poukaz na nákup knih (možná proto teď mluvím jako knížka... e_é ), dokonce prý v hodnotě 1000 Kč, ale nevím, co je na tom pravdy.

#2 - Blog: Shromažďuji hlášky, ale s jinými články, které mě napadlo sepsat, to jde ztuha (třeba by pomohly otruby :D ). Po tom, co mě Sinai pošťouchla, jsem vyrobila další design. Opět to není žádný grafický zázrak (v jednoduchosti je krása), ale podle nestranné poroty *uklízí kamarády ze scény* je hezký. :) Ještě ho sem ale nechci dávat, tenhle tu není tak dlouho, ještě chvíli vydrží. Až se tu objeví, tak se tu objeví. Nechte se překvapit. ;)


Eeeh, zase jsem zrtatila myšlenky... e_e Pro bohy, já už ani vykecávací článek nenapíšu tak, jak bych chtěla... Je to se mnou špatný. Mno nic, tak vás holt svých keců ušetřím.

Já se vrátím a se mnou nepříjde nikdo (svoje heslo nedám! :D )...

P.S.: Obrázku se neděste, to já jsem jen závislá na filmech Tima Burtona (jako polovina mých vrstevníků...) a tenhle záběr je prostě úplně úža :D  Zdroj

TB-JD

Zdá se, že tahle rubrika bude asi mít nejvíc článků...

15. ledna 2011 v 0:39 | Nika
Vím, co jsem slíbila.
Mám rozepsaný článek s "inteligentním" obsahem, a dokonce ne jeden. Mám téma, ale nemám slova = mám vzteka. Netuším proč, ale prostě mi to nejde napsat. Snažím se, potím u toho ospalky *->a pak z toho vznikají nesmyslná slovní spojení* a 'vono ho*no'.
Třeba by pomohl nějaký 'pošťouch' z venčí... Neexistuje něco jako kafe na nápady, místo na únavu?
Možná potřebuji jenom pročistit hlavu - na dnešek se mi zdál fakt divný sen, ale popisovat ho nebudu... Bylo to docela osobní... ^////^


Na závěr nudného sdělení opět něco z oblíbeného FMA, tentokrát v jedné z mnoha kombinací se stejně tak milovanou písničkou This Is War. Tohle video dává poměrně pěknej záběr na konec anime, tak bacha, jestli by to někdo chtěl brát jako spoiler...

Inovace, novinky, termín hromadného bití Niky a jiné důležité věci

20. prosince 2010 v 9:56 | Nika
Tak jo. Zase uplynul měsíc a já jsem se odhodlala přidat článek. Štve mě to možná víc než vás, ale na výmluvy nejste zvědaveý vy ani já. Datum, kdy mě za mou nepřítomnost můžete přijít zmlátit, pište do komentářů, já si to zašrtnu v diáři...
Vinšuju Vám novinu, že se mé blogování zlepší, a tohle (dufám) nejsou jenom planý řeči. Ve škole ve vyprskla velká změna, takže mám o hodně lepší rozvrh, tím pádem i víc času (ale to se projeví spíš až po svátcích). Psací náladu mám taky, takže už zbývá čekat jen na inspiraci na článek. Určo se něco vyloupne, třeba rozepsaná povídka..
Dále pak chystám novej dess. Ne, že by se i tenhle už nelíbil, ale tak nějak mám při pohledu na ikonku PhotoFiltru nutkání grafičit... Prostě mě baví se s tim piplat. Ještě nevim, kdy ho dodělám, ale snad se bude líbit. Jen taková blbůstka.. Mno uvidíte.
To je prozatím snad všechno, možná si ještě na něco vzpomenu, ale pokud do Vánoc ne, tak:
FMA X-mas
↑Zdroj: Minitokyo

(Mo)mentálně důležité

24. října 2010 v 21:22 | Nika
Možná bych se měla jít před pondělkem prospat, ale tohle je pro mě teď důležitější. Ne, nikdo by mě nezastřelil (nesmutněte, ono to taky jednou přijde), kdybych to nenapsala, ale asi bych na sebe byla naštvaná, páč už přes dva týdny nosim poznámky k tomuhle článku v bloku na poznámky ze školy, a jelikož jsem perfekcionistka, tak mi to tam velmi překáží...

Takže - o co go? O přátelské blogy (nejen SB, všechny oblíbené stránky). Není to tak úplně třídění, spíš tak abyste věděli, jak na tom jste. Dokonce mě jednoho krásného večera chytil rapl a za svitu měsíce jsem spočítala kolik má kdo komentářů. Ovšemže se to ale neobešlo bez překouknutí, takže čísla jsou jen "plus mínus", ale celkový pořadí to stopro neovlivnilo. 

Prosím naprosto všechny SBčka, které si tenhle článek přečtou, aby pod něj napsali komentář. Např. jak je vám dnes dobře nebo špatně, či třeba jaké SB jsem já. Jen potřebuju vědět, jestli jste to četli, nebo ne. Díky.

Bližší info najdete pod perexem ↓
(řazeno dle "suprovosti" :) ) 

Chcíp

26. září 2010 v 23:55 | Nika
"Je to mrtvé? *poke* Ne, ještě se to hýbe..." - R.
--Hadi umírají až po západu slunce-- 

"Dej si sprchu nebo magnesium, to tě probere." - babi
-Kdo říká, že se chci probrat?

-o prázdninách:
všichni: "Začne škola a nebudu mít čas."
já: "To bude v pohodě..."
-teď:
všichni: "Půjdeš ven? Nechceš kouknout na film? Přijdeš k nám?"
já: "Nemám čas!" T-T 

Jak je to možný? Proč máme jako jediní prváci (v porovnání s dotázanými bývalými spolužáky, nikoliv s ostatními prváky na škole) denně 8 vyučovacích hodin (+ pauza na oběd [kterej stejně nemám], takže končíme až ve čtyři odpoledne)? Já v prváku mám víc hodin tejdně než brácha ve čtvrťáku na gymplu. To neni střední, to je skok do života zaměstnance jen s tim rozdílem, že nedostáváme prachy.

Ten debilní rozvrh mě asi donutí seknout se ZUŠkou... A věřte nebo ne, zrovna jsem přes prázdniny dostala chuť tvořit. Neni to na zabití?

Má to nějaký logický vysvětlení, nebo mě jen odkážete na knížku Murphyho zákonů?

Tak či tak, tímto se omlouvám za svou absenci, která bude trvat nejmíň do té doby, než načichnu tempem nové školy.

P.S.: Dorá zpráva: mám rozepsanou jednu povídku z prostředí sesterstva.
        Špatná zpráva: přehoupla jsem se přes část s vtipnou pointou a nevim, jak to dokončit...

List

Ehm, takže zase průšvih...

25. srpna 2010 v 13:38 | Nika
Já jsem si odjela a nedala jsem ani vědět...
--PARDON--
Začalo to stanovánim na zahradě, to mi nepřišlo jako důvod pro oznam na blog, byl to jen víkend. Ale že potom rovnou pojedu k babičce a nebude čas napsat, to mě nenapadlo...
Ještě jednou se omluvuju. Už jsem doma a do konce prázdnin budu. Asi...
Nechme to být.
Já teď splním své internetové povinnosti, tzn. zkouknu všechny známý adresy, a pak možná napíšu nějakej report. Ale jen možná, mám dost povinností doma.
Tak zatim!

↓obrázek focen ze hry
Chipp

Jsem zpět a co nevidim...

23. července 2010 v 20:34 | Nika
FMA už dávno odzvonilo. A mám po ptákách droze. Zbývá mi už jen manga.
Tak jsem se slzami v očích dokoukala poslední 4 díly (který vycházely v době mého pobytu u babičky), předtím, mezitím a potom přečetla pár kapitol mangy (otaku se nezapře) a teď jsem za stálého poslouchání OST vyrobila novej design jako rozloučení s nejkrásnějšim anime, který jsem viděla. Ale ráda se k němu zase někdy vrátim.
Omlouvám se, ale nějak mi došly slova... SB obíhám střídavě, tak se prosim nezlobte, jestli nemáte můj komentář.
Zase se ozvu, užívejte léto (konečně inteligentní počasí→bouřky *happy*)!

Zdroj obrázku: manga
Alphonse Elric

A zase někam jedu...

10. května 2010 v 8:53 | Nika
Jojo, moc článků nepřibylo a já zase odjíždim. Tentokrát na školandu. Tenhle článek je přednastavenej na (podle jízdního řádu) přesnou dobu odjezdu vlaku. Vracíme se v sobotu, nejspíš někdy kolem poledne, ale to se ještě ukáže.
Ráda bych prohlásila, že o tom pak napíšu článek, ale znáte mě... Takže radši nic neslibuju.

Plus dva malé vzkazy:
Pro Kelll: ten článek na Wiki bude muset počkat, právě kvůli školandě.
Pro Nephy: tak mi to brácha nakonec dovolil... Hraju DA s českými titulky!! :DS čistým harddiscem...

18. dubna 2010 v 19:29 | Nika
Tak jo, asi jste si všimli, že jsem pár dní nebyla na svym, ani na mých oblíbených blozích... Má to jednoduché vysvětlení: počítač byl mimo provoz. Respektive prvních pár dní jenom pracoval pomalu, pak už nezvládal internet a nakonec jednoho krásného dne ani nenaběhl. -_-'
Naštěstí mám šikovnýho tátu, kterej tu mojí krabici zase rozběhal. :) Tak snad teď zase pár dní vydrží...
Samozřejmě mě ten výpadek stál pár souborů. Ehm, z mých 16GB dokumentů zbylo něco málo přes 7GB... Musim se ale přiznat: bylo to sice drama, ale valnou většinu z toho jsem vymazala dobrovolně (pro příklad: z 270 obrázků Kiby zbylo 63. Au! *slza na krajíčku*) Mno ale aspoň se mi to teď vejde na flashku všechno. :3

Změna designu

28. března 2010 v 4:41 | Nika
původně jsem chtěla dát něco jarního... Ale pak jsem ve svých složkách zahlídla nějaký obrázky Sola a vyhrál :D Teda nakonec to vyšlo trošku tmavší než jsem původně myslela (O.o), ale co, černá je hezká. Jen škoda že to písmo vypadá hnědě, má bejt tmavě červený...
A ten obrázek jsem fotila přímo ze hry, tak jestli se tu vyloupne někdo s kecama o autorských právech, přerazim o něj motiku :p (nic proti Sinai a Wolfce, který se tomuhle věnujou docela aktivně ;) ). Ještě jsem teda chtěla lupnout nějakej obrázek do okrajů, ale vyhovující kandidát se nenašel...

...a to je vše, přátelé!

EDIT: už je to písmo lepší? :)

Sol

Okai, jsem doma

10. března 2010 v 22:42 | Nika
Tak jsme šťastně a utahaně dojely dom. Koukám, že blog zase blbne, nějaká závada u videí... no nic, tak snad to blzo opraví... SB zkouknu někdy později, teď už na to nemám sílu...


Jedu

5. března 2010 v 14:40 | Nika
Bez okecávání, spěchám, zase odjíždim k babičce. S Hanyou se o tý návštěvě snad ještě domluvim telefonicky. Tak pá!


Eto... Nuda! Gomene...

28. února 2010 v 11:37 | Nika
Zase se můžu jenom omlouvat, že jsem tu nebyla. V neděli 14. 2. jsem podlehla bacilu, proto jsem sem nic nedávala.
Dva týdny ležet doma je sice prima odpočinek, ale když se nesmíte hnout z postele na dýl než 10 minut jednou za 2 hodiny, je to nuda. No aspoň jsem zkoukla pár anime. Aspoň že Nephy-chan mě přišla navštívit, díky. :3
Kolem tohohle čtvrtka se mi udělalo líp (teda, mě ani nebylo špatně, jenom jsem ošklivě kašlala) ale včera mě zase přepadl kašel, tak nevim jak to dál bude... Mno prozatim je to ode mě všechno, mějte se famfárově!


Zdroj obrázku: vejnar.com

Uh, zase prázdno...

28. prosince 2009 v 11:17 | Nika
Hned na začátek se všem moc omluvuju za svojí nepřítonmost. Nějak jenám inspiraci na články... Mám náladu akorát hrát, tak hraju WoWko a Simíky. Nevim jak dlouho to potrvá...
Taky vám chci oznámit, že zase odjíždim k babičce. Slíbila jsem jí už v létě, že s ní budu na Silvestra... Vrátim se buďto v sobotu nebo až v neděli, ještě nevim. Tak tady nezlobte, ano?
Doufám, že jste si užili Vánoce, že jste pod stromečkem našli to, co jste chtěli (a že vám nevadí, že jsem nevyrobila žádný přání...). Stejně tak vám všem přeju krásnýho Silvestra a hodně úspěchů v roce 2010! Užívejte života, máme na to už jenom 2 roky!


↓Tenhle obrázek mám z mobilu, nevim, kdo je pravej majitel↓

Něco mi chybí... Rodina, volnost, vzduch...?

2. prosince 2009 v 18:12 | Nika
Tak se zase hlásím po týdnu a půl... Nevim jak vám, ale mě to uteklo hrozně rychle.

Pokud jde o ten nadpis-"Je další ráno a mě se zdá, že moje místo je jinde než já. Chybí mi kyslík,už přešel mě smích, jediný, na co myslim-jak vzít do zaječích." písnička Pták, Divokej Bill-Mlsná
Nene, to neni depka, v celku mám dobrou náladu, jen se cítim přesně tak, jak je to napsáno v tý sloce. Např. mám pocit, že bych měla bejt někde úplně jinde a dneska ve škole se mi dokonce nějak divně dejchalo... Očividně se ze mě stává větší a větší snílek (což má svoje světlý i tmavý stránky... Na jednu stranu dokážu všemu utýct, ale na druhou mám problémy ve škole, protože se nesoustředim a neposlouchám...).

Mno a proč je to v rubrice Organizačně? Chtěla jsem vám oznámit, že tu přes víkend nebudu. Opět jedu k babičce. Ale pozor, Nika se potatila-hodí přes sebe kabátek, nasadí rohy, půjde děsit malý děti v Teplicích a přiveze si domů penízky :p Ano, ano. Stejně jako loni jdu se setřenkou a jejíma kámošema sprostě zneužívat českých tradic ve svůj finanční prospěch :)

Toť asik vše, přikládám 2 fotky a 2 hlášky, oboje z loňskýho Mikuláše:

↓Jestli uslišim jedinou narážku na ty rohy, tak letíte! Nic lepšího (spíš nic jinýho) nebylo k dispozici... A pozor, naživo vypadaj ještě hůř! Ještěže jsem na ně celej večer neviděla :D ↓

↓A takhle jsme chodili po Teplicích... Myslim, že se ty děti nebály jenom nás čertů xD↓
já, sestřenka Wendy, Lenka, Tonda
Nějakej Tondovo příbuznej (sorry, fakt je neznám): "Tondo, kde máš kopyto?"
Lenka: "Tonda je kopyto sám o sobě!"

*

Nějaký lidi si nás odchytli, abysme vystrašili jejich děti, a že nás tam odvezou autem... Tak jsme se tam pracně naskládali- Lenka dopředu (kvůli klobouku zaklonit hlavu, hůl kamsi pod nohy), Wendy+její krídla zabraly jeden a půl sedadla vzadu, na druhý Tonda a jemu na klín já (bez narážek!):
Lenka: "Já jsem tady v poloze, že bych mohla rodit, tybláho!"
Tonda: "To je dobrý, taj' se zase dělaj malí čertíci..."

Asi mám průšvih, co?

22. listopadu 2009 v 11:22 | Nika
Nop, tak se hlásím... po třech týdnech? O_o Gomenasai! -.-
Moc se omlouvám, nikam jsem neodjela, takže jsem mohla dát kdykoliv vědět, ale nedala... Abych se obhájila: prvních pár dní po zveřejnění posledního článku nebylo třeba nic přidávat (nemám ráda, když za jeden den přibyde 50 článků a jen jeden z nich je o něčem), dalších pár dní sice byl námět na článek, ale chyběla inspirace na psaní (snad to chápete), mno a ten zbytek nebyl čas... Já vim, tohle je unverzální odpověď, ale toto je fakt pravda. Přijmu jakýkoliv trest (stejně mi nic jinýho nezbývá).
Chtěla bych poprosit Sinai, aby se už pomalu chystala na nastavení toho dessu, co pro mě tehdá připravila, hodná holka. :3
Tak, já se pokusim něco napsat... zase... někdy... doufám že to bude dřív!
Ještě jednou-Gomenasai!

O5 z5 :)

2. listopadu 2009 v 18:43 | Nika
Přijela jsem, samozřejmě, už včera a ikdyž jsem se k počítači dostala, na blog opravdu nebyl čas... Omluvuju se :)
SBčka jsem oběhla (taky mi to zabralo celý odpoledne O_O) Tak... O čem psát? Nebojte, nemám zase vymytej mozek, jen mám na napsání článku jen půl hodiny... To v mym případě nemá cenu snažit se o psaní nějakého smysluplného článku...

Jo a prosim vás o hlasy ve třetím kole SONB, fakt to moc potřebuju! Díky :)¨


 
 

Reklama