Únor 2013

XFD1048576

25. února 2013 v 22:50 | Nika |  Fakta
Zase jednou téma týdne, na které mám dlooouho dopředu políčeno :) Ale vážně, možná přes rok čekám na nějaké téma, které by souviselo s tím záhadným titulkem, který vám jistě vrtá hlavou. A ne, nejsou to ledabyle zmáčknutá tlačítka, když jsem si omylem položila hrnek s čajem na klávesnici (ještě k tomu nejméně na dvakrát, protože hrnek takového tvaru, který by byl na jeden úder schopný stisknout klávesy X a 6, plus samozřejmě všechny, co se v onom záhadném kódu nachází mezi nimi, bohužel nevlastním).

Šifru XFD1048576 bych nazvala jako Konec nekonečna. Jo, to je dobrý :) Technicky vzato je čistým faktem, holou odpovědí na jednu naprosto bezvýznamnou, k životu absolutně nepotřebnou a stoprocentně zbytečnou otázku. Otázku, kterou si určitě položila už spousta lidí, možná jste jedněmi z nich.

Jste-li přinejmenším středoškolák, určitě jste alespoň jednou v životě pracovali s Excelem. Schválně: napadlo vás někdy, jestli ta tabulka někde končí? Nejsem si jistá, nikdy jsem nic neprogramovala, ale určitě by šlo nějakým vzorečkem zařídit, aby se vždycky po zapsání nějakého údaje do momentálně posledního obdélníčku vygenerovalo třeba pět dalších sloupců a řádků.

První, co mě po této otázce napadlo: není nic lehčího, než to zkusit. Chyba. Myslím, že mnohem lehčí by bylo zkusit to vygooglit :D Nehlídala jsem sice minuty, ale pokud se dobře pamatuji, do hledání odpovědi jsem investovala celou dvouhodinovku školní výuky IKT. Tvrdá dřina a zadřené rolovací kolečko na školní myši se nakonec vyplatily.

XFD1048576 je souřadnice posledního okénka v Microsoft Office Excel 2007 :)