Výmluvy trochu jinak

21. června 2011 v 0:34 | Nika |  Hloubkové zamyšlení
Óje, přemýšlím si tak, o čem napsat, a říkám si, že další výmluvy proč nepíšu opravdu nikoho nezajímají (já vím, tohle opakuji v každém vymlouvacím článku). Jenže pak mě napadlo: nebudu psát je, ale budu psát o nich. Hned mám téma na článek a výmluvy můžu zase uklidit do šuplíku :)
Ne, vlastně nemůžu, musím přeci vědět, o čem píšu.


Hned na začátek se chci přiznat: nebudu nikomu namlouvat, že své vykrucovací články píšu vždy popravdě. Ne že bych byla notorický lhář, ale andílek opravdu taky ne.

Začneme tou nejpoužívanější, nejznámější, nejoblíbenější a nejuniverzálnější výmluvou, tedy nedostatkem času. Je to krásná výmluva, kterou vám nikdo, kdo vás nesleduje 24 hodin denně, nemůže vyvrátit. Každý z nás už ji v životě použil, ať už opravdu jako pouhou výmluvu či oprávněně, a tak její kouzlo určitě všichni dobře znají.
Kdybych ji chtěla použít v tomto období mé nečinnosti, musela bych asi lhát. Ano, ještě minulý týden byl trochu hektický, ale pátkem odzvonilo známkám a tak už to ve škole bude jen dvoutýdenní leháro. Ovšem mimoškolních aktivit mám stále každý den plno...

Další v pořadí je také celkem často užívaná výmluva, kdy své zanedbávání očekávajících čtenářů pisatel shazuje na chybějící námět. Pak si ale musíme uvědomit, že takové to klasické "nemám o čem psát" se už hůř kombinuje s předešlou výmluvou. Přeci pokud máte tolik věcí na práci, že nestíháte zkrášlit svou webovou stránku ani sebekratším článkem, těžko se vysvětluje, že žádná z těch aktivit není hodna zveřejnění.
Čímž se ale dostáváme k situaci, o které jsem přemýšlela jen chvíli před tím, než mě napadlo napsat tenhle článek, tedy k situaci, kdy se okolo vás udála spousta dějů, jen nevíte, zda by si o nich vaši čtenáři rádi přečetli. Ku příkladu ta naše oblíbená škola - stále jen písemky a zkoušení, a když už to mám za sebou, řeknu si: "nic zajímavého, o tom psát nebudu" (dobře, není pravda, že bych nad každou věcí uvažovala o zveřejnění, ale berme to pro příklad). Jenže pak se podívám na stránky mých spřátelených blogerů a vidím články o škole, o písemkách, o známkách. A co víc? Ty články jsou přečteníhodné, nejsou to jen nezajímavé keci. Ráda si těch několik řádků přečtu, přestože jde třeba o školní výsledky, které se mě ani trochu netýkají.
Mimo fyzické dění ve svém okolí - nedávno jsem četla, že člověka za den napadne průměrně 25 000 myšlenek. Nemám to číslo sice ověřené a vážně by mě zajímalo, kdo a jak to spočítal, ale i tak je pravda, že myšlenky mozkem protékají bez přestávky. Opravdu ani jeden z těch nápadů nestojí za trochu času a snahy věnovaných drobnému rozvití té myšlenky a několika klepnutím do klávesnice?
Myslím, že tahle výmluva, ač celkem oblíbená (alespoň u mě), testem účinnosti neprošla. Nojo, na zlatej dobrej nedostatek času holt nic nemá.

Je tu ještě jedna věta, kterou se často vykrucuji. Tuhle většinou hlásám popravdě, nebývá důvot ji užívat planě. Pokud jste mými stálými čtenáři, určitě jste už kolikrát četli mou stížnost, že mám o čem psát, mám kdy psát, ale "nemám múzu". Když taková situace nastane, obvykle mě to trápí. Nemám takové záseky ráda, vlastně nemám ráda nic, co mě bez viditelného a hlavně pochopitelného důvodu omezuje. Beru to jako prohru (nejspíš proto tuto výmluvu užívám jen zřídka, jen když jsem ochotná přiznat porážku) mého tvořivého ega proti čemusi, co by se možná dalo z části považovat za lenost. Popravdě nevím, kde se tyhle stavy berou, ale zato tuším, že to zná téměř každý.

Další výmluvy už mě nenapadají, možná to bude tou noční hodinou (hele, to by taky mohla být dobrá výmluva, ne?) :)
Myslím, že článek je dlouhý tak akorát; doufám, že jsem napsala všechno, co jsem chtěla; věřím, že brzy napíšu něco dalšího a těším se, jak zase budu číst vaše komentáře :)
Dobrou noc přeji všem, kteří se chystají jít spát (ať už si to přečtete kdykoli), protože mně se tu už klíží očka. Pá v komentářích, na jiných stránkách a v dalších článcích :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kelllyna Kelllyna | Web | 21. června 2011 v 4:53 | Reagovat

lenora vede za každýho počasí ;)

2 Hanyou Hanyou | Web | 21. června 2011 v 6:01 | Reagovat

*slepá se potácí k monitoru*
*čte*
Musím něco taky napsat...

3 Katyra SB Katyra SB | Web | 21. června 2011 v 17:35 | Reagovat

fuu....dúfam, že zamnou neprídeš v takúto neskorú hodinu a nebudeš ma strašiť pretože ja naozaj syberiu nepoznám :D jediná hra čo poznám je World of Warcraft...a teraz m napadlo ešte Togainu no chi a skončila som :D :D ale čo som pozerala pána googlea tak tá hra vyzerá dobre :D
P.S.: Tie výhovorky poznám :D teda ja sa snažím vždy niečo schomoliť aj keď nemám náladu ( a tak to aj dopadá :D )
P.S.2: Teším sa na ďalší (tvoj) článok :)

4 TigresSinai TigresSinai | Web | 21. června 2011 v 19:43 | Reagovat

Hej no...ale tak boli sme vo výške 10000m.n.n takže sa veľmi nečuduj :-D

5 Chorus Chorus | 10. února 2012 v 0:30 | Reagovat

Super článek, tvé věci se dobře čtou, tak doufám, že tě bude můza opouštět co nejméně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama