Umění je výbuch, umění je se mnou

24. prosince 2010 v 0:01 | Nika |  Když se Vypravěčka nudí
Předem upozorňuju, že tenhle článek mám rozepsanej už zhruba od léta, ale tak nějak se mi cca v půlce přetrhly myšlenky a taky jsem nevěděla, jak to dokončit a- mno uvidíte sami...

Máte to jako dárek k Vánocům :3

Tak jsme se s bráchou prokousali Narutem až k Shippuudenu a musim říct, že ta-jedna-určitá-postava (to jen pro chvíli napětí, stejně to každý Narutofil poznal už podle nadpisu...) opravdu nabyla moje umělecké já nejen inspirací. Takže tu máme další jednorázovku ze sídla naší organizace (BTW ten komix tomu taky trošku přidal, Ha-chan).
P.S.: Nic ti neberu, Kelll-nee-chan, jen mi občas půjčíš jeho mozek (pokud půjde i s tělem, jenom líp pro něj) ^w^

Celý článek↓


  Miko bezstarostně přecházela po svém pokoji. Bylo rané dopoledne, někdo by řekl ještě ráno, a Kelllyna se chystala navštívit svatyni. Oblékla se do svého oblíbeného kimona, sfoukla svíčky a na odkládacím stolku nechala vonět potpouri. Zamířila ke dveřím, ale jen kousek od nich se zarazila. Z chodby se ozývaly rychlé kroky, přibližovaly se. Dveře se s hlasitým prásknutím rozrazily a pokojem proletěla hnědovlasá šmouha.
"Ahojkelllínenechserušitjensinavteřinkupůjčímtvýhobishíkadíkypoběždeidei!" vychrlila ze sebe ta osoba, popadla Deidaru za zápěstí a i s ním pokračovala ven otevřeným oknem. 
"...poběž, Dei-Dei?" opakovala Kelll nechápavě. Když si uvědomila, co se stalo, přiběhla k oknu a rozkřikla se: "HELE! Vrať mi mýho chalana, ty- Ha! To byla Nika? ...hm... A kruci! To byla Nika! Do prčic! HANYOU!"
Kelllyna nevěděla, jestli má nejdřív použít svitek a pak jít hledat sestru, nebo naopak. Za chvíli už ale byla Nika s ukradeným bishíkem na svitek příliš daleko. Rukama se odrazila od parapetu a uháněla do Hanyouniného pokoje, avšak svou sestru tam nenašla. Automaticky tedy zamířila do kuchyně. 
"Odlož vidličku a vezmi kunaie! Tvá dcera se vzbouřila!" vtrhla Kelll do romantické snídaně Hanyou a Satana.
"Co to povídáš? Říkala, že ráno chytila můzu, takže půjde malovat," odvětila jí démonka s klidem.
"Takhle přesně?" vydýchávala miko svůj běh napříč celým domem.
"No, přesně to bylo: 'Dneska se cítím nabytá inspirací a kreativitou, hned po snídani půjdu zapracovat na umění.'," citoval Satan svou dcerku, "je to umělkyně po mamce!" mrkl zamilovaně po démonce.
"A jak dobře víme: 'Umění je výbuch!'," zaúpěla Kelll, "vzala s sebou Deidaru!"
Hanyou zaskočilo sousto, Satan vyprskl doušek červeného vína.
"Zdrhnout a schovat se! Vlastně ne, zastavit ji!" zavelela démonka s dosti rozpolceným tónem v hlase, když se opět dostala k dechu. Vystartovala ke skladu zbraní, v půli cesty si to rozmyslela se slovy, že nechce Nice ublížit, ale neubrzdila to a s velkým rachotem skončila pod policemi na katany.
"Žiješ, lásko?" pomáhal jí její manžel na nohy, "To bude pěkná boule!"
"Jsem v pořádku, nic nespadlo. Kelll, máš dost svitků? Jdi napřed a zastav ji!"
Kelllyna jen kývla a s taseným svitkem utíkala tam, kde je viděla naposledy, ustaraní rodiče ji následovali jen s malým spožděním.
  Za kopcem se ozvala ohromná rána.
"Ne, ne, ne, to ne!" obávala se Kelllyna scénáře za obzorem.
Při dalším výbuchu se zachvěla zem i pod nimi. A další. Prásk! Zpoza kopce vycházela oblaka prachu. To miko ztěžovalo práci-potřebovala na svůj cíl vidět. Že už byli na doslech poznali nejprve podle dvouhlasného kašlání. 
  "Juhů! Tak ten se povedl! Příště to odpálíme najednou, ne?" poskakovalo nadšeně mladé děvče okolo díry v zemi.
"Zastavte palbu, přicházíme v míru!" zkoušela to Hanyou po dobrém.
"Kdo je tu v míru? Propusť rukojmí a nic se ti nestane!" křikla Kelll rozhněvaně.
"A jé, mamka..." zareagovala Nika celkem klidně. 
  Trojice stojící v uctivé vzdálenosti mžourala do pomalu opadajícího dýmu, když jeden z obrysů cosi hodil jejím směrem. Jen kousek od jejich nohou přistál zhruba patnácti centimetrový vyjící vlk z jakéhosi materiálu, který vzhledem k situaci silně připomínal výbušninu. V tom okamžiku se střetl pohled šesti vyděšených očí a jejich majitelé bez rozmýšlení brali čáru opačným směrem. Když po chvíli přestali využívat pouze nohy a zapojili také mozek, došlo jim, že místo očekávaného výbuchu slyšeli pouze smích.
"Ale no tak! Vážně si myslíte, že bych úmyslně ublížila svojí rodince?" sebrala ze země vymodelovaného vlka pobavená Nika.
"Ty jedno malé-!" sáhla Kelll naštvaně po připraveném svitku.
"A, hupsí..." znejistila při pohledu na nabroušenou miko, "Z-zadrž! Nebo to opravdu odpálim!"
"Dvakrát na stejnou léčku nenaletim, tahle soška nevybouchne!" blížila se k ní, připomínajíc Hněv Nebes. V tom ale vlk v Ničiných rukou začal hořet a všechny, včetně obou pyromanů, přepadl děs. Nika zděšeně civěla na ohnivou kouli ve svých dlaních a nebyla s to pochopit, proč se její hračka, připravená jako závěrečné překvápko, aktivovala.
"A-ku**a!" zvolala za neustálého sledování plamene. Kelllyna se nechápavě zastavila a ještě nechápavěji sledovala svou mladší příbuznou.
"Zahoď to!" reagovala na situaci nejpohotověji Hanyou. Nika ale byla znehybněná šokem a tak byla schopná uposlechnout mamčina příkazu teprve ve chvíli, kdy se plameny nesnesitelně zakously do jejích dlaní. Respektive ve chvíli, kdy si to uvědomila. S hlasitým au vyhodila vlka nejvýš, jak jen jí to síly dovolily. Všichni ohromeně sledovali, jak stoupající plamen mění barvu na tmavě modrou. Když se hořící soška tvářila, že dosáhla nejvyššího bodu, kterého mohla, překvapila své pozorovatele sytě zeleným výbuchem, který ji postrčil ještě o několik desítek metrů výš. Načež Nika s fascinovaným úsměvem prohlásila cosi o mědi a konečné fázi.
"Za chvíli uvidíte, proč jsem toho drobečka pojmenovala Akatsuki!" popoběhla o několik metrů dál, posadila se na trávu a kochala se pohledem na nebe. Její větu Deidara okomentoval tak, že inspirovat se není špatné, ale zcela okopírovat cizí název není cool.
  Po několika sekundách však opravdu všichni pochopili. Oheň prohořel skrz všechny vrstvy až k výbušnému materiálu a zapálil ho. Ohromný výbuch se rozlehl krajinou a vzniklý plamen zbarvil celou oblohu do karmínově červené a zhruba půl minuty držel sytost barvy.
"Nejlepší ohňostroj, co jsem kdy viděla!" zatleskalo nadšené děvče, "tomu říkám výbuch!"
"...tomu říkám umění!" doplnil ji Deidara.
"Takže to... vážně byla bomba?" zamrkala Kelll, "Takže tys po nás nakonec vážně hodila výbušninu?" nasadila opět rozzlobený tón.
"Eto..." škrábala se rozpačitě Nika na hlavě, zatímco vymýšlela výmluvu. Jenže miko na slova nečekala. Opět se chopila svitku a začala nahlas číst jeho obsah. Nika zavřela oči a kryla si hlavu čekajíc následky, ačkoli netušila, jaké budou. Přemýšlela, jak se zachránit před trestem. Není lepší způsob, jak se zbavit problému než ten, jak ses do něj dostal. Vzpomněla si, že jí trocha výbušniny ještě zbyla a rychle hodila užmoulanou kuličku s odhodlaným výrazem ve tváři. 
"Umění je přesnost!" zvolala a sledovala, jak se kulička přilepila k svitku, který její zásluhou začal hořet, "Trefa!" 
Kelllyně už opravdu tepala žilka na čele: "Tohle ti nepomůže! Já vim, kde bydlíš!"
  Jenže to už Nika metelila zpět k rodinnému sídlu. Kdy vzít roha věděla málokdy včas, avšak tady už by si dalším výbuchem nepolepšila. Vběhla do síně a zabočila směrem ke sklepu. Na schodech proběhla kolem Tori vracící se do svého pokoje s lahví čehosi, co se chystalo prožrat skleněnou nádobou, a dvěma kusy materiálu na loutky. Na její pozdrav odpověděla pouze opakujícím se "Schovat! Schovat! Schovat!", a běžela dál dólu, do své laboratoře. Jen chvíli po té kolem Tori proběhla běsnící šmouha s rudýma očima, následovaná ďábelským párem, načež loutkářce došlo, že by nejspíš bylo zábavné tuhle komedii sledovat, a s pohledem přilepeným na dveřích od alchymistické laboratoře, kam před chvílí její příbuzní zapadli, si lokla neseného alkoholu a rozmýšlela se, jestli půjde blíž.
  Honičku nemalou místností páchnoucí po všelijakých chemikáliích doprovázelo občasné rozbití všudypřítomného skleněného nádobí a spousta výhrůžek. Nika se vyčerpaně zastavila o roh stolu, letmým otočením zjistila vzdálenost mezi sebou a jistou zkázou, pak vrátila svůj zrak zpět ke stolu a rychle hledala cokoli, co by jí mohl pomoct. Popadla vypnutý hořák a s prstem na zapalovači ho namířila na své pronásledovatele.
"A-ani hnout! Mám kahan a nebojim se ho použít!" křikla udýchaně, ačkoli to vůbec nemyslela vážně. Ve skutečnosti se hodně bála. Kelllyna to ovšem po předchozí zkušenosti brala vážně a zbrzdila. Plány své dcerce však zkazil Satan, když upozornil na uzavřený přívod plynu do celé laborky, kterého si všiml hned u dveří. Nika zklamaně položila kahan zpět a zoufale hodila po rozzlobené miko prázdnou zkumavku, ale z roztržitosti se ani netrefila. Oběhla konec řady stolů a pokračovala podél zdi.
  Během unavené nohy se jí pletly. Poslední zatáčku před digestoří nevybrala a skončila obličejem na dlaždičkách. Snažila se rychle zvednout, ale to už ji k podlaze tlačila bota na zádech.
"Milost! Parley! Peace!" zaúpěla vyděšeně.
"Ani omylem! Tvá smrt bude rychlá, ale já si ji vychutnám!" užívala si Kelll své pozice s takovou radostí, že si ani nevšimla drobného chvění všeho kolem.
"To ne...!" nevěřila Hanyou.
"Dei-Dei!" vyjeklo přišlápnuté děvče nečekanou radostí při dalším, už silnějším záchvěvu. Kelllyna strnula uprostřed svého blaženého vítězoslavného smíchu.
"Běž za ním, my se o Niku postaráme!" navrhla démonka a miko ji také poslechla. Vyběhla po schodech do přízemí, zatočila k hlavnímu vchodu. K jejímu udivení stál její blonďatý bomber-man jen pár metrů od domu a s nostalgickým odleskem v očích probíral své skromné poznatky o umění loutek s mistryní v oboru-Tori.
"Svatyně počká, jdu koupit blbuvzdorný zámek," dodla s hlubokým oddechem, když vytrhla svého bishíka z rozhovoru a bezmála v řetězech ho odvedla zpět do pokoje.
  Mezitím se v přítmí alchymistické laboratoře předávaly mladší generaci rady, jak se v žádném případě nenechat chytit a potrestat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kelllyna Kelllyna | E-mail | Web | 24. prosince 2010 v 9:01 | Reagovat

waaaa ty si zákeřná XD
+utírá slzy smíchu+

2 Nika Nika | Web | 24. prosince 2010 v 10:43 | Reagovat

takže dobrý? :D
akorát jsem měla velký problémy s tim, jak to zakončit...

3 CuMelKaa CuMelKaa | Web | 24. prosince 2010 v 12:32 | Reagovat

Čiky pls hlasni mi pro CuMelKaa jde o počet hlasu =) dekuju moc =)

http://michaellelove.blog.cz/1012/1kolo-vyhraj-to#komentareo

Pokud chces hlasnu ti taky napis mi =)
Pokud to beres jako reklamu tak promin =(

4 Katyra SB Katyra SB | Web | 24. prosince 2010 v 13:11 | Reagovat

peknééé... :D (keby sa mi netočí hlava ako keby som práve zišla z kolotoča môj komentár by bol duchaplnejši) :)
a máš krásny new dess :D a som rada že sa ti video páčilo

5 Hanyou Hanyou | Web | 24. prosince 2010 v 17:18 | Reagovat

*totálně vysmátá*
Dobře, Nikí! Jen tak dál!!!

6 Kelllyna Kelllyna | E-mail | Web | 25. prosince 2010 v 3:04 | Reagovat

ano, dobře ty XD

7 Sinai ^^ Sinai ^^ | Web | 25. prosince 2010 v 21:52 | Reagovat

Ďakujem inak super dess ;-)

8 Katyra SB Katyra SB | Web | 26. prosince 2010 v 11:31 | Reagovat

ja musím povedať že NA VLÁSKU som sa celé presmiala...a to je už čo povedať :D a hej zviera....ale myslíš v jeho zvieracej alebo ludskej podobe, (osobne uprednostňujem obe) :)

9 Dráczek Dráczek | Web | 29. prosince 2010 v 14:33 | Reagovat

:-D  :-D  :-D

10 Shizue Shizue | Web | 29. prosince 2010 v 19:26 | Reagovat

obíhám :D

11 Tisara Tisara | Web | 30. prosince 2010 v 10:42 | Reagovat

XD XD XD Jako dobreee! :D Fakt takovýhle věcičky miluju :D

12 Gerard Lena XoXo Gerard Lena XoXo | Web | 31. prosince 2010 v 14:02 | Reagovat

to je ale dost dobře napsané

13 Natka Natka | E-mail | Web | 1. ledna 2011 v 14:56 | Reagovat

AHoj máš moc pěkný blog :) Líbí se mi tvůj přístup k návštěvníkům :) Budu moc ráda když jukneš i na můj blog a jestli tě baví focení můžeš se podívat na můj foto blog http://foto-n.blog.cz/ mám tam i novou foto soutěž tak se můžeš přihlásit ;)) Hezký nový rok :-)

14 hansy hansy | Web | 1. ledna 2011 v 15:20 | Reagovat

Ahoj ,máš dobrý blog,nespřátelila bys?

15 Nikča (nika)  -  SB Nikča (nika) - SB | E-mail | Web | 2. ledna 2011 v 17:05 | Reagovat

Ahoj SBénko, jak je? Těšíš se do školy? Já vůbec!!! Jinak jsem ráda že jsi se zapsal a jsi i nadále mým SBé. A za to ti moc děkuju, jelikož si lepší kolektiv SBé nemůžu ani přát. Papapapapapapa tvá SBé Nikča(nika)

PS.: Ať první školní den přežiješ v pohodě :D  :D  :D !!!

16 near-izzumi near-izzumi | Web | 6. ledna 2011 v 20:13 | Reagovat

xD to je fajnový :D

17 Gerard Lena XoXo Gerard Lena XoXo | Web | 8. ledna 2011 v 10:56 | Reagovat

ahoj xDDD

18 Katyra SB Katyra SB | Web | 8. ledna 2011 v 20:07 | Reagovat

ano je to seriál...ale úplne...proste ja neznášam takéto typi seriálov kde je jedinou hĺbkou akurát tak bezodná miera sexu (yaoi je niečo iné tam je aspoň dej) ale gossip girl každý chodí s každým a potom sa neznášajú a je to totálna kravina... :) to som sa zase rozpísala :D

19 Sinai ^^ Sinai ^^ | Web | 9. ledna 2011 v 20:44 | Reagovat

Toto sa ti niekedy chcelo písať??
Mne by aj ruka odišla :D

20 Sinai ^^ Sinai ^^ | Web | 9. ledna 2011 v 20:46 | Reagovat

Tak či onak, si šikulka xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama